Kräftis med vänner

Vid lördag lunch mötte vi upp våra vänner vid Idas Brygga i Karlsborg. Vilken lyx att få sitta och luncha i lugn och ro med sina vänner under några timmar en lördag eftermiddag.

Idas Brygga ligger mysigt till vid vattnet. Det blåste dock storm ute så det blev ingen längre promenad vid vattnet direkt.

Sedan bar det av till vännernas sommarstuga i Mölltorp. Där blev det femkamp – killarna mot tjejerna. Fullt fokus och mycket lagpepp. 😃💪

Det var så fint uppdukat i uterummet. Kräftor med tillbehör i stora mängder. Så mycket skratt och givetvis stod ett musikquiz på schemat. 😃

Så otroligt tacksam för att ha dessa helt fantastiska vänner i min närhet. Vi har alltid så sjukt roligt tillsammans. Stort tack för denna grymma helg!

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s